News

Ground Changes and Forfeits Round 7, 17/11

Washouts Feighan No 1 Hillsborough Waterboard Oval Gregory Park Ground Changes Grade A: Merewether v Windsor Castle Hotel moved from Connolly to Blackley Read more

Round 6 Ground changes and forfeits

Ground Changes B2 Grade: Nelson Bay v Redhead from Salamander No 1 to Salamander No 2 C2 Grade: Elliotts Lambton v Lemon Grove CC from Lambton Oval to Read more

T20 Sunday 11/11

Round 2 T20 Doyalson-Wyee v Bay Bandits at Valentine Rugby Beresfield v The FOTS at Heaton No 1 Rouge Hotel v Medowie at Heaton No 2 Please note that Read more

Round 5 Ground Changes & Forfeits

Ground Changes B3 - Cardiff Rsl V West Wallsend Workers moved from Cardiff No 2 to Feighan 1 D1 - Redhead v Valentine moved from Liles No 2 to Liles No Read more

Registrations and Photo ID

Hi All, Registrations are now open for the 2018/19 Season, if there are any individuals that wish to play please contact Gary Stuart at gary.stuart@ncsca.net Read more

2017/18 Season

NCSCA Competitions
Show:
Select Grade:
Grade: Sunday T20 Round: 3 18 Nov 18
Medowie Cricket Club   def by   The Fots
Grade: Sunday T20 Round: 3 18 Nov 18
Doyalson   def   Rogue Cricket Club
Grade: Sunday T20 Round: 3 18 Nov 18
Beresfield Memorial   def   The Bay Bandits
Grade: B1 Grade Round: 7 17 Nov 18
Warners Bay   drew   General Roberts Hotel
Grade: B1 Grade Round: 7 17 Nov 18
Adamstown Rosebuds   def   Maryland Tavern CC
Grade: B1 Grade Round: 7 17 Nov 18
Edgeworth Sport & Rec OBCC   def   Dukes of Waterboard
Grade: B1 Grade Round: 7 17 Nov 18
Rogue Scholar Brewing CC   def   Nelson Bay
Grade: B2 Grade Round: 7 17 Nov 18
Redhead   def by   Homesville XI
Grade: B2 Grade Round: 7 17 Nov 18
Nelson Bay   def   Carrington Gravity Riders
Grade: B2 Grade Round: 7 17 Nov 18
Marks Hotel Pirates   def by   Kotara
Grade: B2 Grade Round: 7 17 Nov 18
Dukes of Waterboard   def by   Maryellen Mudrats
Grade: B3 Grade Round: 7 17 Nov 18
Beresfield Memorial   def   Medowie Cricket Club
Grade: B3 Grade Round: 7 17 Nov 18
Cardiff RSL   def   United Sport Slashers CC
Grade: B3 Grade Round: 7 17 Nov 18
Ulinga   def   Jewells Tavern Beavers
Grade: B3 Grade Round: 7 17 Nov 18
West Wallsend Workers   drew   The Journeymen
RankNameRunsGradeRound 
1 Darren Cousins103KO.FM Cup7
2 Malcolm Angus73KO.FM Cup4
3 Thomas P Byrnes69KO.FM Cup5
4 Riley McNaughton69KO.FM Cup4
5 Rowan Kelly62KO.FM Cup6
6 Jeff Simms60KO.FM Cup6
7 Josh Forsyth56KO.FM Cup7
8 Andrew J Lawrence55KO.FM Cup7
9 Rowan Kelly55KO.FM Cup4
10 Samuel Verschoor54KO.FM Cup3

Facebook